Staráte se o pleť opravdu dobře? 5 signálů, kterými vám naznačí, že děláte chybu

Někdy se zuby nehty držíte svých návyků, ačkoli vám pleť naznačuje, že potřebujete změnu. Kdy se s ní nevyplatí váhat? Jak vám dává pokožka najevo, že byste měli návyky přehodnotit?
odličovací tamponek

1. Objevila se vyrážka

Kvůli obavám ze stárnutí jsou mnozí ochotni natřít si na obličej cokoli. Sérum, vrstvy krémů, hydratačních, vyživujících … Pokud se vám však najednou začnou objevovat zanícené vyrážky přibrzděte. Jde o vzpouru pokožky, výživou ji jednoduše dusíte. Pleť pravděpodobně potřebuje lehčí krém, aby mohl správně fungovat přirozený ochranný plášť pokožky.

2. Napnutí až pálení

K signálem, že něco není v pořádku, patří i pocit napnuté pleti. Objevit se může například po večerním čištění pleti, která vám dává najevo, že je přípravek příliš silný. Někdy se vám to může stát po přípravcích s vyšším obsahem alkoholu, ale i v případě, že k mytí obličeje použijete nevhodné mýdlo. Objevuje se pocit napětí po nakrémování? Pak jste si zvolili nevhodný krém pro váš typ pleti. Pocit napnutí až pálení naznačuje, že přípravek neodpovídá pH vaší pokožky.
dózička s krémem

3. Je suchá

Začaly se vám objevovat na pleti suchá místa? Na jaře to není nic výjimečného. Přizpůsobte kosmetickou péči ročnímu období. Zatímco na začátku jara jsou vhodnější hutnější, výživnější a hydratační krémy, s přibývajícími teplotami výživu odlehčete.

4. Začala štípat

Pokud vás pleť začne nepříjemně štípat, zčervená, případně zaznamenáte jinou změnu barevného tónu, ihned krém z obličeje odstraňte. Může jít o počátek alergické reakce. Majitelé citlivé pleti se sklonem k alergii by si měli nové přípravky otestovat v loketní jamce, na hřbetu ruky nebo na klíční kosti.

5. Buďte trpěliví

Koupili jste si nový krém a zdá se vám, že neúčinkuje? Buďte trpělivý. Zejména přípravky proti stárnutí potřebují na rozvinutí ideálního účinku čas. Výsledky uvidíte v průměru po čtyřech týdnech. Mnozí se shodují na tom, že krém by vám měl od začátku i vonět. Pokud se vám zdá jeho aroma nepříjemné, nikdy ho nebudete považovat za ideální.