Co znamená plot a kdy se vyplatí

Všichni moc dobře víme, že zdaleka ne každý člověk je slušný a dbalý nejen zákonů, ale také osobního vlastnictví jiných lidí. Jednoduše řečeno, žijí mezi námi i takoví, kteří se rozhodně neštítí například krádeže. Proto je jasné, že není na škodu svůj majetek nějakým způsobem zabezpečit. A to i ten, který máme doma.

Pokud máme rodinný domek či chatu nebo chalupu, pak jedním z nejběžnějších opatření je oplocení našeho pozemku. To se zdá samozřejmé, avšak jen málokdo se zamyslí na tím, co znamená plot Montáž MPC. Proto často vidíme i takové, které by pro případného zloděje nepředstavovaly prakticky žádnou překážku a jsou v podstatě jen na okrasu.

Jak tedy zajistit, aby ten náš skutečně plnil svůj základní účel? Začít samozřejmě musíme výběrem správného typu, což nemusí být tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Je zde totiž poměrně dost věcí, které je potřeba nejprve uvážit.

klasický dřevěný plot

Jednou z nich je i lokalita našeho pozemku. Stojí o samotě někde na otevřeném prostranství, nebo je uprostřed vesnice, například hned vedle hlavní silnice? S jak silným větrem můžeme většinou počítat? A jak moc nám bude vadit, pokud kolemjdoucí uvidí na naši zahradu? Podle toho můžeme vybrat.

Dále je to samozřejmě jeho velikost. Měl by být alespoň tak velký, aby jej jednoduše nemohl překonat průměrně vysoký dospělý člověk. To odradí podstatnou část zlodějů, kteří by si k vám udělali výlet. Avšak co v případě, že je například z pletiva, a je tedy snadné se přes něj dostat?

kombinace betonového a dřevěného plotu

Zde je dobré umístit na vršek jako další překážku například ostnatý drát, případně jej zakončit špičatými bodci. Tak si zajistíme, že se nikdo na druhou stranu nedostane.

Samozřejmě to není vše. Rozhodně totiž není na škodu, pokud se bude vzhledově a tematicky hodit k našemu domu. To však značně závisí především na našich finančních možnostech. Mějte však na paměti, že to děláme pro to, abychom zabránili daleko větším ztrátám. A na tom se rozhodně šetřit nevyplatí.