Dětské hraní kde jinde, než na koberci

Když zařizujete dětem jejich pokoj, přizpůsobujete jej jejich aktuálním potřebám. Jiné požadavky mají děti předškolního věku a poněkud odlišné jsou u dětí starších. Co však mají všechny děti společné, je touha po zábavě a hraní her. Dětský pokoj by tedy měl sloužit i pro tyto účely a měl by mít pro ně dostatečně velký herní prostor. A kde jinde si hrát, než na podlaze.

hra na koberci

Podlahové krytiny v dětských pokojích mohou mít dvě základní roviny úhlu pohledu – estetiku a praktičnost. Ne každá, co však dobře vypadá a snadno se uklízí, je pohodlná a příjemná pro hraní. Máme tím na mysli hlavně plovoucí podlahy, parkety, palubky a dlažby. Na tvrdé a studené podlaze se hraje relativně dobře, pokud se pod ní nachází podlahové vytápění, ale ona tvrdost není zrovna to pravé ořechové, proto jsou stále nejoblíbenějšími krytinami koberečky a koberce. Kusové nebo v metráži.

Koberec je dostatečně měkký pro sezení, ležení na boku či na břiše, a snadno se na něm skládají stavebnice, maluje či modeluje. Děti mohou mít na koberci rozložené vláčky, autodráhu, domečky s panenkami a projektovat tu své vlastní tvořivé vize. Koberec je také vhodnou příležitostí k tomu, aby se děti oprostily od moderních digitalizovaných lákadel a daly přednost zábavě ryze zemité a přirozené, v hmotné rovině, jak tomu bývalo dříve, za časů našich rodičů a prarodičů.

stavebnice na koberci

Koberec nechte vyčistit i strojem

Podmínkou k pohodovému hraní na koberci je jeho čistota. Bohužel je to tkanina, a ta se snadno zanáší prachem, mastnotou a dalšími nečistotami, z nichž mnohé na koberci zůstanou i poté, co jej opustí hubice sáčkového vysavače. Dalším problémem jsou zpocená chodidla, která do koberce vetřou pot spolu s bakteriemi, a ty s postarají o typický chodidlový odér. Chcete-li dětem dopřát na koberci příjemnou zábavu, pozvěte na něj alespoň občas profesionální firmu na čištění koberců wismont-cisteni.cz, která si poradí se zápachem i s nečistotou a skvrnami.