Jak na potíže finanční povahy?

Nikdo z našinců by neměl šanci obstát v životě, kdyby neměl peníze, kterými by mohl platit. Nikdo už si přece nedokáže sám pořídit všechno to, co je k životu nezbytné, a je tedy odkázán na pomoc od ostatních, za kterou se revanšuje logicky tím, že zaplatí.

Peníze jsou tedy nedílnou a podstatnou součástí našich životů. O tom nemůže být pochyb. Jenže zatímco se bez nich nedá obejít, nikdo nemá nikdy jistotu, že je bude mít vždy, když je bude potřebovat. Každý z nás je do jisté míry ohrožen jejich nedostatkem, a podnikatelé dost možná ještě víc než kdokoliv jiný. A to proto, že takoví soukromníci nemají zaručený tabulkový plat a nikdo kromě nich samotných se ani nepostará o to, aby se jejich firma udržela nad vodou.

hotovost a peněženka

Podnikatelé jsou zkrátka sami svého štěstí strůjci. A toho, co jim jejich nezávislý život může zkomplikovat, je až až. Kdykoliv mohou vyvstat problémy s dodavateli i s odběrateli, mohou se měnit daně i předpisy, kdeco se tu může porouchat, poškodit nebo zkomplikovat. A rázem nemusí být ani na ten kus žvance.

A jak má podnikatel obstát, když se mu možná i takto přímo katastrofálně nedaří? Jak si má zajistit aspoň existenční minimum finančních prostředků, aby udržel sebe při životě a podnik v chodu?

Nejednou už pomůže jedině nebankovní hypotéka. A proč právě tato půjčka? Proč ne třeba nějaká jiná?

cizí peníze

Je to prosté. Za hypotéku od nebankovní společnosti se musí dát do zástavy nemovitost, což je záruka, že bude dlužník splácet. A když se nabídne tato záruka, není třeba se až tak důkladně zabývat dalšími žadatelovými kvalitami, není nezbytné chtít, aby měl uchazeč hodně vysoké příjmy, čisté registry dlužníků a podobně.

Právě tady se tedy lze vyhnout požadavkům, na nichž by ztroskotaly žádosti o půjčku někde v bance. Tady se díky oné zástavě nad lecčím přimhouří oko, protože tady to jde. A člověk si přijde na své.