Letní péče o pleť

Letní sluneční paprsky dávají naší pleti zabrat. Léto je sice dokonalým letním obdobím, které většina z nás miluje ale popravdě naše pleť ho nejspíše úplně dobře nesnáší. Kvůli letním skvrnám vznikají skvrny, akné, suché šupinky, praskají rty a vyskakují pihy. Jak o pleť pečovat?

Příprava pleti na léto

Letní počasí už je sice tady ale na příští rok se můžete připravit dopředu. Vyživujte vaši pleť po celý rok. Pokud chcete mít pleť opravdu v kondici, tak pravidelně užívejte kolagen. Kolagen mořský zmírňuje stárnutí naší pleti, především ji vyživuje a zajišťuje, že bude mít více energie a vitality. Pokud kolagen budete užívat pravidelně, pak to na své pleti určitě poznáte.

ochrana rtů

Ochrana před slunečními paprsky

Pro ochranu před slunečními paprsky používejte krémy s ochranným faktorem buď fyzikálním či chemickým. Krémy používejte pravidelně, i pokud slunce přímo nepálí, sluneční paprsky mají sílu i tak. Dokonce i pokud máte v plánu zůstávat ve stínu. Minimální faktor by měl být 30, nejlépe i 50. K moři volte kvalitnější krémy, které ochrání pleť opravdu na 100% a které jsou voděodolné. Nezapomeňte také chránit svoje rty a to především balzámy, které mají také ochranný faktor a jsou přímo k tomu určeny.

kosmetika

Make-up

Pokud jste zvyklé používat make-up, můžete samozřejmě i v létě ale ideálně volte takový, který má ochranný faktor a také který je voděodolný. Počítejte totiž s tím že se budete potit, někdy i koupat nebo jenom vysedávat u vody a může se stát nehoda. Určitě nechcete vypadat u vody jako maškara, dejte si tak záležet na výběru kvalitní kosmetiky, která se nerozteče. Ideální ale je v létě make-up vynechat aspoň občas, nebo zvolit aspoň minimální vrstvu, aby pleť mohla kvalitně dýchat a nezanášela se. Letní horko totiž způsobuje rychlejší práci žláz, které se rády zanesou a zanítí. Tím vzniká akné, které se často v létě objeví po zimní pauze.