Odkud máme léky?

Každý z nás někdy onemocní. Tak už to chodí, že i ti nejzdatnější a nejzodpovědnější někdy neuniknou, a naopak podlehnou nějaké té infekci, případně utrpí nějakou jinou zdravotní újmu. Aspoň já osobně neznám http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/lunetic/trapeni-10766 nikoho, kdo by prožil celý svůj život absolutně zdráv a nemoci by se mu vyhýbaly jako čert kříži.

A když na nás nějaký ten neduh dolehne, obvykle jdeme k doktorovi. A tomuto pak blahořečíme za to, že nás našeho trápení zbavil. A dlužno podotknout, že takového lékaře velebíme plným právem. Protože to on odhalí, co nám je, a to on nám vesměs předepíše něco, co nám pomůže. Bez něj bychom byli často zcela bezradní a ztracení. A kdybychom si pak sami naordinovali dejme tomu projímadlo na silné záchvaty kašle, nedopadlo by to dobře.

gelové kapsle

Ale žerty stranou. Lékařům jsme prostě vděční. Ale když se nad tím zamyslíme, nejsou to jenom oni, jimž bychom v tomto ohledu měli být vděční. Protože doktoři sice ví, co nám je, a ví také, co s tím dělat, jenže by veškerá jejich moudrost nebyla k ničemu, kdybychom těmito předepsané léky nesehnali. A leckdo už podobnou zkušenost má, naštěstí ale vesměs jen u přípravků, které se dají dočasně oželet nebo nahradit nějakou alternativou.

A tak bychom si měli uvědomit i to, že za své zdraví vděčíme i dalším lidem a firmám. Jsou tu přece i různí vědci, kteří pro nás stále nová léčiva objevují, jsou tu i dopravci, kteří se starají o to, aby nám byly takové léky přiváženy v náležité kvalitě, a je tu i lékárenský velkoobchod, který se stará o to, aby v našich lékárnách nic podstatného nechybělo. Což je samozřejmě také záslužná činnost, protože ani bez těchto by nám nemuselo být vždy dobře na těle a třeba i na duchu.

poházené tablety

A tak poděkujme i obchodníkům, kteří se starají o to, abychom v lékárnách vždycky sehnali to, co sháníme. Protože nebýt jich, museli bychom nejednou vyrazit na louku nebo do lesa sbírat bylinky. V naději, že nám tyto také uleví. Což by ale nebylo zrovna dokonalé řešení.