Bazén u domu

Je to stále lepší, než jet někam daleko autem a tam se mačkat mezi ostatními. Navíc, nikdy nevíte, jaká je tam či onde voda. Tedy, vy ji vidíte jako čistou, ale nevíte přesně co tam do ní nacpali, aby takto vypadalo. Kdežto doma to víte naprosto přesně.

Zcela jistě víte, že vodu nelze jen napustit, ale že je třeba oni také patřičně a pravidelně pečovat. To chce mít nějaké pomůcky, měřáky, a také hlavně vědět jak na to. To vy však víte, a proto také víte, co vaše voda obsahuje. Jak je kyselá či zásaditá, jaké množství chemie v ní máte a také kolik jste tam čeho dali. Zajisté používáte také bazénovou filtraci. Bez těchto věcí můžete vodu zhruba za týden či dva odepsat. Bude kalná, nečistá a plná baktérií nejrůznějšího druhu.

bazének

Proto se nějaké té chemii docela nevyhneme, i když můžeme drasticky snížit její obsah. Fyzickou čistotu nám hlídá naše filtrace a je jedno, zda je kartušová nebo písková. Ta kartušová má dost nevýhod, kartuše samotné by se měly často měnit a proplachovat. U pískové filtrace to není třeba. Ta je o mnoho kvalitnější a stačí se jednou za čas přesvědčit, zda pracuje, jak má. Pokud zjistíme nějaké drobné závady, je docela dobře možné, že to bude chtít náš zásah. Ale jaký? Inu nový písek do bazénové filtrace.

Ne, nechoďte krást klasický někomu na stavbu. Moc by vám to nepomohlo. Ani příčinu nefunkčnosti znát nemusíte, ale je to proto, že se časem hrany na písečných zrnech obrousí, dá-li se to tak nazvat, a čistící schopnosti se tak ztrácejí.

čistá voda

Nuže, je třeba ten starý písek vysypat. Nemusíte jej vyhazovat, lze jej použít třeba na cestičku v trávě. Pak musíte koupit písek nový a … Aha, rádi byste věděli, kde jej sehnat. Žádný problém, nahoře v tomto článku je jinak barevný text, což je odkaz. Na ten klikněte a jste u prodejce písku a nejen toho. V klidu si objednejte, co potřebujete a pak již jen očekávejte zásilku.