Bazénový vysavač se může stát vaším partnerem i při zlepšování kondice

Připadá vám, že máte málo fyzického pohybu? Nechcete ztrácet čas zbytečnostmi a raději se věnujete sportovním aktivitám, abyste si zlepšili kondici a imunitu? Může k tomu přispět i docela jednoduchý bazénový vysavač, který nasadíte na konec teleskopického nástavce a připojíte k filtračnímu okruhu. Je to taková jednoduchá a zdánlivě malicherná pomůcka, ale nezapomeňte, že krása a elegance spočívá v jednoduchých řešeních, což si můžete kupříkladu připomenout bublinkovou fólií nebo suchým zipem. O suchém zipu nikdo na počátku dvacátého století neměl ani tušení a přesto již stovky let rostly na mezích a stráních luk bodláky, které se ochotně přichytávaly na oděvy, takže se mohly stát pro suchý zip inspirací už dávno.

voda v bazénu

Jednoduchost ručního bazénového vysavače spočívá v nástavci s kartáčem, s nímž se pohybujete po dně bazénu, asi jako když vysáváte doma koberec. Nástavec spolehlivě nasaje většinu nečistot a je stejně výkonný, jako poloautomatický či robotický vysavač, pouze tomu musíte věnovat nějaký čas a energii.

dno bazénu

Zlepší se vám nálada – moudří lidé si uvědomují, jak dobrým pomocníkem jsou takovéto práce, nevyhýbají se ručnímu vytírání podlahy, zametání chodníku, odmetání sněhu, hrabání listí a posečené trávy, je to totiž perfektní způsob, jak rozhýbat celé zlenivělé tělo, jak rozproudit lymfu, jak podpořit oslabenou imunitu a jak vylepšit náladu.

Pokud práci neodbýváte, zvládnete ji stejně dobře, jako automatický stroj, a ještě s dobrým pocitem, že jste udělali něco pro své zdraví, a za levný peníz. Někteří lidé vám také potvrdí, že právě práce s ručním nářadím, jako jsou hrábě, lopaty, motyky, rýče, košťata nebo hrabla na sníh, jsou pro dlouhodobé a pravidelně prováděné tělesné cvičení ideální, podobně jako např. jízda na kole nebo pěší turistika v hůře přístupném horském terénu.