Je možné si koupit bydlení za slušné peníze?

Toužíte-li po svém vlastním obydlí, asi nejsou poslední léta pro vás těmi nejšťastnějšími. Byty, natož pak rodinná stavení jsou zatraceně drahé.

Je možné si koupit bydlení za slušné peníze?

Naprostá většina Čechů má mezi své hlavní priority koupě vlastního bydlení. Je poměrně jedno, jestli se bude jednat o malý byt v paneláku nebo o něco většího. Prostě a jednoduše, většina našinců chce bydlet ve svém. To samozřejmě dává smysl, jelikož co je vaše, je vaše a nikdo vám to nemůže jen tak vzít. Je to prostě určitý druh jistoty. V posledních letech jsou však tyto sny velice ohroženy, jelikož na vlastní bydlení nedosáhne finančně mnohem více lidí, než tomu bylo třeba ještě před deseti patnácti lety.

Domek za pár korun

Situace na trhu s obytnými nemovitostmi není vůbec dobrá a problémová není pouze Praha, ale i valná většina dalších regionů. Pomalu, ale jistě ztrácí význam, kde bydlíte, byty jsou drahé zkrátka všude. To však automaticky neznamená, že byste to se svým snem o vlastním bydlení měli automaticky vzdávat. Vždy je nějaká naděje, a v tomto případě může pro vás být tou nadějí mobilní dům celoroční.

Nemusíte se bát, že by šlo o nějaké trochu nafouklejší maringotky nebo přívěsy. Rozhodně se jedná o regulérní bydlení, které se v hojném množství využívá i v bohatých státech jako jsou Velká Británie, respektive Francie. Vzhledem k tomu, že se u mobilních domů hledí zejména na praktickou stránku, někomu mohou připadat ošklivé. Ovšem pouze zvenčí. Vnitřní prostory už jsou o něčem jiném. Samozřejmě, že z logiky věci není interiér tak velký jako v běžném bytě, ale žít se tam dá pohodlně. Hodně tomu přispívá vnitřní uspořádání nábytku a obecně veškerých bytových doplňků.

Mobilní bydlení

V případě, že si budete chtít koupit celoroční mobilní dům, musíte rovněž myslet i na pozemek. Pokud nějaký máte, tím lépe pro vás. Pokud ne, budete si muset nějaký pořídit. Dobrou zprávou je, že se rozhodně nemusí jednat za každou cenu o stavební parcelu, které bývají docela drahé. Obydlí na kolech totiž stále není bráno úřady jako plnohodnotné stavby, jelikož jim chybí základy.