Kdy je vhodné dát na dům kamenný obklad

Každý z nás chce, aby jeho dům byl bezpečný a snadno udržovatelný. Tomu můžeme pomoci vhodnou konstrukcí i použitím vhodných materiálů. Ty jsou většinou stejné či podobné pro většinu budov, avšak existují prvky, u nichž je jejich použití poněkud sporné.

Příkladem může být kamenný obklad stoneexpert.cz, který najdeme na spodní části fasády mnoha domů. Jistě, má určitě svou funkci – pomáhá zpevnit zdi, a navíc se z něj snadněji odstraňují nečistoty, které najdeme povětšinou právě ve spodní části. Proto by se mohlo zdát, že se hodí skutečně na každou stavbu. Je to ale skutečně pravda?

jednoduchý kamenný obklad

V první řadě si musíme uvědomit, že bychom měli zachovávat rovnováhu mezi cenou a účinností. Je totiž pravdou, že tyto kamenné obklady nejsou nejlevnější. Je tedy na místě se ptát, zda se jejich koupě skutečně vyplatí, tedy zda nám opravdu tolik usnadní péči o náš dům.

Tady se musíme zamyslet. Je totiž pravdou, že zdaleka ne všechny budovy jsou vystaveny stejným rizikům. Příkladem mohou být neustálé drobné otřesy způsobené projíždějícími automobily – ty budou působit mnohem spíše problém ve městě než někde na samotě. To samé platí i o znečišťujících výfukových výparech či lidském vandalismu.

Potom je také dobré uvážit celkovou strukturu domu. Jak dobře je stavěný? Zvládne se bez problému vypořádat s výše zmíněnými problémy, aniž by byly potřeba častější opravy? O kolik levnější bude údržba, pokud kamenné obložení skutečně použijeme? Toto jsou otázky, na které je potřeba předem zodpovědět.

kamenný obklad v textuře zdi

Jistě, teoreticky vzato by tento prvek skutečně pomohl každé stavbě. Avšak zdaleka ne všude se to finančně vyplatí. Mnohde se dokonce může jednat o naprosto zbytečný výdaj, a to nikoliv malý. Proto, pokud uvažujeme o tom, že jej použijeme, je dobré si vše předem rozmyslet a dobře propočítat. Konzultace s odborníkem také nebude na škodu. Tak budete mít jistotu, že uděláte pro svůj domov a tedy i pro svou rodinu skutečně to nejlepší.