Doba, kdy se děti začaly podobat dospělým

Stejně jako všechno, se mění i dětská móda. Nyní už holčičky nezdobí volánkové šatičky, ve kterých připomínaly nadýchané dortíky, a chlapci zase nechodí v jedněch šortkách až do roztrhání. V módě pro děti totiž nastal převrat, kdy se dětské oblečení podobá zmenšeninám oblečení pro dospělé jedince. Už žádné berušky a sluníčka. Přivítejte crop topy, make-up a značkové košile.

děti se fotí

Dívky

Nahlédněte na prvním stupeň základních škol, a možná vás udiví, že styl v oblékání, ale i krášlené dívek je naprosto jiný, než jaký býval za nás. Roztomilé copánky nahradily uměle vytvořené lokny, či perfektně vyžehlené vlasy, a úhledně stažené vysoké ohony. Namísto roztomilých, podomácku šitých šatiček s mašlemi a kanýrky, uvidíte stylové rifle, crop topy, nebo oversized mikiny s jednoduchými vzory. Potisky na motivy oblíbených pohádkových hrdinů uvidíte vesměs spíš ve školce, starší děti již nosí značky, a stylové doplňky. Možná vás to překvapí, ale na prvním stupni základních škol můžete vidět i dívky, které se již začaly líčit. Lehká řasenka, či růžová rtěnka zde nejsou ničím podivným. A to ani používání parfémů (ačkoliv zatím obvykle těch dětských), lehké melíry, či nalakované nehty. Namísto roztomilých polobotek pak uvidíte značkové tenisky, stylové pohorky, nebo sandálky s aplikací. Místo fleecových bundiček pak bundy kožené, nebo kožíšky. Možná si nyní říkáte, že byste tak své dítě nikdy neoblékli, ale pokud chcete, aby bez problémů zapadalo do kolektivu, nejspíš budete muset.

moderní dívka

Chlapci

Chlapecká móda nezažila zase tak velký boom, ale jisté změny zde jsou. Šortky se nosí pořád, ale obvykle už značkové sportovní. Trička s obrázky akčních hrdinů vystřídaly potisky s hláškami oblíbených youtuberů, nebo jejich ikonickými obrázky. Namísto klasických jednotvárných účesů zde uvidíte střihy, za které by se nestyděly ani hollywoodské hvězdy.