Klimatizace není vždy dobrým pomocníkem

Velké tropické teploty, které doslova vysávají z člověka veškerou sílu, jsou poslední roky mnohdy až neúnosné. Lidé zdravotně kolabují a mnohdy ani netuší, kde k nemoci přišli. Klimatizace je při takových vedrech neocenitelnou společnicí, která přinese osvěžení. Ovšem jako bonus ještě něco navíc, pokud se používá nerozvážným způsobem. Nadměrné ochlazení vzduchu se zejména odráží na krční páteři, ale to má za následek další nepříjemné problémy. Pokud klimatizace se cíleně zaměří svým chladným vzduchem na naše odkryté části těla, tak může dojít k lokálnímu podchlazení a tím k zatuhnutí, zablokování, ale i následné bolesti svalů. Ovšem vše je propojené se vším a tak se mohou problémy rozšiřovat dále a začnou reagovat dýchací cesty, oči, dutiny a podobně.
střecha haly s větráním.jpg

Teplotní šok

Klimatizace by se měla používat s rozumem jak v bytě, tak na pracovišti, ale i v autě. Obecně platí, že by neměl být její rozdíl s venkovní teplotou větší než 4 nebo 5°C. Navíc proud vzduchu by měl směřovat spíš nahoru nebo do volného prostoru, než na nás. Pokud místnost rychle ochladíme a pak rázem vejdeme do prudkého tepla ven, tak rozhodně jsme si zadělali na zdravotní problém, tento teplotní šok je dost velkým náporem pro organismus. Možná by bylo daleko lepší pořídit si do domů, bytů a na pracoviště kvalitní klimatizaci, která nám zajistí příjemné a zdravé klima. Poté bychom se vyhnuli takovýmto problémům.
klimatizace LG.jpg

Pitný režim

Klimatizace a pitný režim mají mnoho společného. Máme zajištěný příliv čerstvému vzduchu, ale na druhou stranu nemáme vůbec nutnost pít. Když budeme na slunci nebo v teplejší místnosti, tak žízeň se automaticky přihlásí o slovo. V klimatizovaných prostorách to člověku nepřijde, že by se měl napít. Díky vysušenému vzduchu by bylo dobré pamatovat na pitný režim, ale také pokud je to jen trochu možné, tak zároveň zvlhčovat i místnost, ve které trávíme čas. Záleží na prostoru, tudíž to může být malá fontánka nebo dobře zalité květiny.