Monero mining – těžba virtuální měny

V internetovém světě se můžete setkat se vším možným a můžete si tak zjednodušit svůj život i vytvořit určitý komfort a pohodlí. K tomu patří také pohodlné internetové platby, díky kterým můžete nakupovat z pohodlí domova, obchodovat a také investovat.

Co se týká financí, tak můžete využívat nejen tradiční světovou měnu, ale také kryptoměnu.
barevná loga

Jedná se o virtuální peníze, které nevlastní žádná banka ani stát, nepodléhá inflaci, transakce jsou anonymní a měna se nedá padělat.

O koloběh kryptoměny se starají těžaři, který za těžení dostávají ještě ke všemu odměnu. Těžit však nemusíte pouze jednu měnu, protože virtuální svět jich nabízí hned několik. Jako první kryptoměna vůbec byla Bitcoin. Pak následovaly další virtuální měny jako Ethereum, Litecoin, Ripple, Dash, Monero a mnohé další.

Zastavme se u kryptoměny Monero a podívejme se na monero mining, tedy těžbu této kryptoměny.

Digitální měna Monero zkr. XMR je na virtuálním trhu od roku 2014 a patří k nejvíc anonymním kryptoměnám. Také jde o decentralizovanou měnu, které je rezistentní vůči ASIC. Tato měna totiž funguje na základě CryptoNight což je hash systém pracující formou CryptoNight algoritmu.

Monero lze těžit pomocí výkonného PC a CPU nebo GPU minerům. Těžbu této kryptoměny tak zvládnete pomocí RIGu, který může být nastavený dodatečně a dostatečně výkonný.
moderní propojení

Zajímavostí u měny XMR je také fakt, že na ní pracuje celkem 7 vývojářů, ale veřejně jsou prezentováni jen dva. Ostatní se propagují pod pseudonymem.

Tak jako každá kryptoměna, tak i XMR má omezenou těžbu a dle odhadu by těžba měla skončit v roce 2022.

I v případě této kryptoměny získávají těžaři odměnu plynoucí z nalezených bloků a vyřešených matematických úloh a také z poplatků za transakce.

Těžaři pracují v seskupení mining pool a tím se těžba tolik nepředraží. Odměny jsou rozděleny mezi všechny registrované těžaře v daném poolu.