Kryoterapie – léčba extrémním mrazem

Kryoterapie je dnes už hodně rozšířená metoda, kdy je organismus krátkodobě vystaven velkému mrazu. Je to prostě přesný opak sauny. I zde jste zavřeni ve speciálně upravené dřevěné kabině, kde vás 1-3 minuty šlehá mráz o teplotě až minus 150°C. Cílem kryoterapie je vyvolat fyziologickou reakci těla na extrémní chlad.

Celková nebo lokální?
Kryoterapie může být aplikována na povrch celého těla, nebo pouze na některé části. Ať tak či onak – vždy účinně pomáhá při léčbě chronických nemocí nebo třeba jen na posílení vaší imunity.

Při celkové kryoterapii si na sobě ponecháte plavky nebo tílko a šortky, teplé ponožky, na hlavě čelenku a na obličeji roušku, aby vám mráz nezpůsobil omrzliny na choulostivých místech. Po celou dobu terapie se nadechujete nosem a vydechujete ústy. Také musíte chodit neustále dokola, aby ledový vzduch nepůsobil jen na určité části těla. Celkové působení kryoterapieje účinné pro celkovou regeneraci.
Lokální kryoterapie umožňuje nejen přesné zaměření na postiženou tkáň, ale také přesné dávkování chladu s ohledem na diagnózu jedince.

Proč vás mráz nespálí
Hluboký mráz vám při terapii neublíží, protože sauna má uvnitř pouze upravený suchý vzduch, který je zbaven veškeré vlhkosti. Tím pádem vůbec nedojde ke snížení vnitřní teploty těla, ochladí se pouze jeho povrch. To vede k obrovskému překrvení organismu. Tento efekt pak přetrvává ještě několik hodin po skončení terapie.

Kdy kryoterapie pomáhá:
·         Při chronickém zánětlivém onemocnění kloubů a zad
·         Při osteoartóze
·         Při zánětlivých revmatických onemocnění
·         Při léčbě pooperačních otoků, urychluje hojení i zranění
·         Při poruše imunity
·         Při léčbě lupénky a kožních onemocnění
·         Na migrénu
·         Na astma
·         Proti celulitidě
·         Proti depresím
·         Zvyšuje výkonnost aktivních sportovců
·         Zvyšuje odolnost proti infekčním chorobám
·         Zlepšuje imunitní systém