Očkování proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám nebo-li MMR

Už v našem raném věku je naše tělo vystaveno různým nákazám, onemocněním a dokonce i virům. Díky očkování je většina z nich téměř zneškodněna. Právě tohle je důvod, proč jsme očkováni již v batolecím věku. V harmonogramu každého miminka, které se narodí v České republice, najdeme i vakcíny, které jsou určeny proti spalničkám, zarděnkám nebo dokonce příušnicím. Proti těmto nemocem lze očkovat již od 15 měsíců.
očkování do ramene
Povinné očkování látky je ustanoveno od roku 1995. V dnešní době se vakcína nazývá Priorix a na trhu je již od roku 2006. Je možné ji samozřejmě obohatit i o látky, které jsou proti planým neštovicím. Tato vakcína se poté nazývá Priorix Tetra. Tento typ očkování musí mít každé dítě, které nastupuje do mateřské školky nebo jeslí. Dávky jsou dvě. První se aplikuje v 15 měsících a druhá s odstupem 6 – 10 měsíců. Horní věková hranice není nějakým způsobem určena.
I zde se ale mohou vyskytnout nežádoucí účinky. Patří mezi ně hořečnaté stavy, malátnost nebo dokonce alergická reakce. U horších účinků poté může dojít až k autismu.
Na různých internetových fórech můžete nalézt případy dětí, u kterých po naočkování došlo k nežádoucím účinkům. Není ale prokázáno, že by za to mohla právě vakcína Priorix.
očkování do ruky
Závisí samozřejmě na každé mamince, jak se rozhodne. Může nechat své dítko naočkovat podle očkovacího plánu nebo po poradě s dětskou lékařkou. Ženy nejčastěji čerpají informace od jiných maminek s dětmi nebo na internetu. Očkování je sice v České republice povinné, ale má své pravidla.
V dnešní době je očkování velkým strašákem maminek. Ne nadarmo se jedná o nejdiskutovanější téma vůbec. Nemůžeme se ale divit tomu, že maminky si přejí mít co nejvíce informací o těchto vakcínách. Právě ony jsou ty, které řeší zdravou stravu svých dětí, kojení, čtení etiket na výrobcích apod. Je to samozřejmě jen dobře, protože o zdraví svého potomka přeci jen rozhodují rodiče.