Práce v centru Google: jaké to doopravdy je?

Všem je jasné, že společnost tak úspěšná, jako je Google, nebude šetřit na svých zaměstnancích. To, co společnost nabízí lidem, kteří pracují v samém srdci Googlu – ve známém Googleplexu v Sillicon Valley – však předčí všechna vaše očekávání.
Hlavní sídlo společnosti Google se nachází ve slunné Kalifornii a zabírá svou rozlohou více než 70 hektarů. Dostat se dovnitř se podaří pouze zaměstnancům, nebo jejich přátelům, kteří musí být ale po celou dobu návštěvy pod dozorem. Na rozlehlé ploše patřící Googlu najdete množství budov, z nichž každá má své speciální vybavení upravené přesně pro potřeby zaměstnanců.
kancelářský prostor
Pokud se vám podaří se do sídla společnosti dostat, neměli byste si nechat ujít některé její unikátní vymoženosti, které nikde jinde nenajdete. Mezi ně patří například Google kola, která barevně ladí s logem společnosti, a zaměstnanci je každodenně využívají k přepravě po obrovské ploše Googleplexu. Zajímavou ozdobou je také obrovský železný T-Rex, nebo více jak metrová plně fungující replika telefonu Google Nexus One.
Všechny budovy jsou jedinečné i z architektonického hlediska, a jejich nadčasový design dodává celému místu futuristický nádech. Jedna z budov je dokonce kompletně postavená z recyklovaných materiálů a dřeva, a právě v ní se nachází replika rakety Spaceship One. V případě, že na zaměstnance padne únava, mohou si odpočinout v jedné z „nap pods“ – uzavřené buňky s postelí, které jsou rozestavěné po celém prostoru sídla firmy.
marketing na monitoru
I přes nepředstavitelné výdělky společnosti Google se snaží neutrácet za zbytečnosti, a tak je možné, že při své prohlídce narazíte na stádo koz, které spásají přebytečnou trávu a nahrazují tak zahradníky. A pokud vás prohlídka společnosti vysílí, můžete se spolu se stovkami zaměstnanců posílit ve vyhlášeném Charlie’s Cafe, které nabízí delikatesy z celého světa té nejvyšší kvality.