Jak si zútulnit domov

Právě jste se nastěhovali do nového bydlení a chcete si jej podle svého zařídit? Nebo už vás jen omrzelo staré uspořádání doplňků a chcete svůj domov nově zútulnit? Často stačí změnit pouze některé maličkosti, a vaše peněženka u toho nemusí příliš trpět.
zrcadlo u křesla
1. Začít můžete rovnou u stěn. Ty nemusí být vždy nutně jen sněhobílé. Nebojte se barev, mají moc váš domov krásně zútulnit. Místo křiklavých stěn ovšem volte barvy spíše v klidnějších tónech. Nemusíte se bát ani tmavých barev, stačí, když vymalujete jen jednu či dvě stěny a vás byt hned bude vypadat útulněji!
Nezapomeňte také na obrázky, tapety, vkusné samolepky, nebo fotky. Tyto doplňky vaše zdi oživí a bydlení už nebude vypadat tak prázdně a neosobně. Kombinujte např. obrázky s fotkami, nebojte se různých druhů rámečků a velikostí.
kočka za gaučem

2. Vyřešte poličky a úložný prostor. Bez poliček se jistě žádná domácnost neobejde. Přitom i obyčejná polička může sloužit jako zajímavý doplněk. Stačí zvolit opravdu masivní kus dřeva, nebo místo poličky na zeď namontovat malou bedýnku. To se hodí např. do koupelny. A pokud si chcete zútulnit třeba obývák, pak bedýnku nevěšte na zeď, ale položte ji na zem, či nějaký stolek a udělejte si z ní krásný úložný prostor.

3. Dejte si záležet na doplňcích. Veškeré doplňky by k sobě měly ladit. Pokud budete mít každý kousek v jiném stylu a barvě, pak místo příjemného koutku vznikne spíše chaos a nevkus. Zkuste kombinovat věci tak, aby se k sobě hodily jak barvou, tak stylem. Nemusíte mít vše jednobarevné, ale pokud vedle sebe budete mít rudou stěnu, růžové vázičky a zelený koberec, nebude to vypadat hezky.
kulatý stoleček
4. Promyslete osvětlení. To udělá s vaším obydlím divy. Svíčky nemusíte zapalovat pouze u romantických večeří, světýlka už dávno nejsou záležitostí pouze vánoční a lucernami nemusejí svítit pouze Karafiátovi Broučci. To vše vám totiž pokoj velice zpříjemní a zútulní.

5. Nebojte se polštářů, dek, koberců a závěsů. Mohou se stát skvělými doplňky. Navíc pletené deky a povlaky na polštáře opravdu umí s interiérem konat zázraky.

6. Nevyhýbejte se bazarům. Takové staré bazarové kousky vdechnou jakékoli domácnosti zajímavou a příjemnou atmosféru. Staré věci v sobě mají příběh a kouzlo, kterým nasákne i váš domov.