Šetřit není nerozumné


Svítit si doma, v práci i jinde jednoduše potřebujeme. Bez toho bychom byli v životě o mnohé ochuzeni. Ale je zároveň pravdou, že tím, že si svítíme, nejednou přesto ochuzeni jsme. A to po finanční stránce. Protože elektřina není levný špás, permanentně zdražuje. A kdo nejde s dobou a nepořizuje si stále úspornější zdroje světla, doplácí na to.
A kdo na to doplácet nechce? Ten si pořizuje to, co nabízí adekvátní služby, tedy dostatek světla, ze přijatelné ceny.LED zářivka
Tím něčím může být například LED trubice 120cm.
Proč je tomu právě u této tak? Proč se tento typ zářivky tak často vyskytuje všude možně, v domácnostech, na pracovištích, ale klidně i někde venku pod širým nebem?
Je tomu tak dost možná už i jenom proto, že jsme prostě na taková svítidla zvyklí i z dřívějška, že u nás nejsou žádnou novinkou. Vždyť první trubicové zářivky pamatuji i ještě ze školy, a to rozhodně nejsem z nejmladších. Svítíme si jimi už po dlouhou řadu let, a to prakticky kdekoliv.
Ovšem LED zářivkové trubice značky Philips jsou přece jenom něčím dost odlišným od toho, co nám poblikávalo nad hlavami za starých časů. Poskytují sice rovněž větší úspornost než leckterá konkurence, ovšem rozhodně nemají onen neblahý vliv na naše oči, jako jejich dávné předchůdkyně.LED trubice
Tím, čím jsou nejvýhodnější, je LED technologie, díky níž se nemusí používat tak vysoké výkony. Neboli tyto nabízejí za málo peněz hodně muziky, mám-li použít známou lidovou moudrost.
Tyto zářivky tak nabízejí přesně to, co se od moderních svítidel očekává. Ovšem také něco žádají na oplátku. A sice to, že ten, kdo si je chce pořídit, musí mít přehled o tom, jaké patice, respektive svítidla se u něj nacházejí. Protože LED zářivkové trubice potřebují patice G13.
Ale myslím, že potřeba dávat si pozor na tento údaj stojí za tu úsporu. Zejména když takové zářivky dlouho vydrží a člověk tak na to nebude muset myslet při nákupu nijak často.