Parní čističe

Na trhu je velké množství přístrojů, které čistí párou. Od podlah, koberců, oken, varných desek, spár mezi kachličkami až po údržbu oblečení se dá čištění párou využívat. Navíc je tento způsob zcela ekologický (není potřeba používat žádné chemikálie, vystačíte si pouze s vodou přeměněnou v páru) a zabraňuje vzniku alergických reakcí.
koště, mop, lopatka na smetí
Parní čističe odstraňují 99 % běžných bakterií, skvrn, vodního kamene či mastnoty. Na výběr je z několika druhů přístrojů v závislosti toho, k čemu každý slouží. Jsou to parní vysavače, mopy a ruční čističe.
Parní vysavače kombinují technologii vysávání se silou páry, která zajistí hygienickou čistotu. K úklidu se využívá horké páry, která napomůže k uvolnění nečistot a následně také jejich odsátí spolu s vodou vytvořenou na povrchu. Parní vysavače jsou sice o poznání těžší než ty „obyčejné“, ale v domácnosti jsou mnohem větším pomocníkem.
čistící prostředky
Parní mopy dezinfikují povrch párou a napomáhají k rychlému úklidu podlah – nahřáté jsou již od 10 do 60 sekund. Jsou sice o poznání lehčí, než vysavače, ale jejich váha se nese po celou dobu úklidu, takže v konečném důsledku se mohou pronést více. Manipulace s nimi je velmi nenáročná, takže je může využívat opravdu každý.
Ruční čističe slouží k přesnému a cílenému čištění, které je zaměřeno na povrchy menšího objemu. Používají se především k čištění varné desky, sporáku, trouby, dlaždic a spár mezi nimi, vodovodních kohoutků, žaluzií a dalších. Kromě úklidu se mohou použít také k osvěžení oblečení z šatníku při změnách sezóny.
vysavač, koberec
Všichni tito pomocníci obsahují nepřeberné množství příslušenství, které posouvá čištění domu na profesionální hranici. Na výběr je spoustu nástavců – na menší či větší povrchy nebo v závislosti na typu plochy. Dále jsou kartáče na čištění podlahy, oken, mini kartáče, nylonové kartáče a spousta dalších. Samozřejmostí bývá odměrná nádoba, která slouží k nalití vody do přístroje. Také je možné sehnat návleky na různé typy povrchů a také textilní návlek zachytávající rozpuštěnou špínu, který je skvělý na čalouněné povrchy, koberce či potahy v autě.