Uzavíratelný sáček v batohu na výletě

Existenci uzavíratelných zipových sáčků ocení mnoho nápaditých jedinců a mezi nimi i ti, co se často pohybují v přírodě, anebo cestují do zaměstnání hromadnými dopravními prostředky. V čem vám může být sáček se zipem nápomocný a proč se vyplácí mít jich alespoň několik při ruce?

děti v přírodě

Nevolnost při cestování – cestovní nevolnost je velmi nepříjemná věc a obvykle přichází v neočekávaný okamžik. Lidé, kteří na ni trpí, by měli mít u sebe vhodný lék, ale pokud se stane, že lék nestačí zabrat, anebo je nevolnost silnější, a musíte co nejrychleji zvracet, je sáček se zipem naprosto nepostradatelný. Zvracet do běžného pytlíku nebo do igelitové tašky vám bude komplikovat fakt, že nemají uzavírací mechanismus, a zápach zvratků se odtud může šířit raketovou rychlostí a způsobit řetězovou reakci ve vašem okolí.

turistika v horách

Turistika v přírodě – každý, kdo provozuje turistiku, se již někdy setkal se situací, že měl propocené ponožky a potřeboval je vyměnit za suché a čisté. Suché ponožky jsou také základem pro bezproblémový pohyb v terénu, který zároveň brání tvorbě puchýřů. A s puchýřem na noze se chodí opravdu špatně. Propocené ponožky uložte do sáčku se zipem a můžete je mít klidně v batohu hned vedle svačiny, protože zip ven nepropustí ani zápach, ani pot kontaminovaný bakteriemi.

Sáčky na svačinu – vyrazit do terénu na pěší pochod a nemít s sebou svačinu, je pošetilé. Ale ještě více pošetilé je mít svačinu s sebou, která se vám rozteče nebo vysype a batoh bude zralý tak akorát do pračky. Uzavírací zip igelitového sáčku důkladně zabezpečí před vysypáním či vylitím všechny potraviny, které s sebou na výletě budete mít.

Sbíráme kameny – někteří lidé rádi sbírají v přírodě různé artefakty, jako jsou kamínky, samorosty, mech apod. Vytváří z nich pak doma v bytě či na zahradě ozdobná zákoutí. Ke sběru těchto předmětů sáček se zipem výborně poslouží.