Když má móda zelenou

Kalhotky nebo tanga

Navštíví-li žena gynekologickou ambulanci a má-li před sebou rozumného lékaře, ten by jí jistě rozmluvil nosit tanga a doporučil by jí klasické bavlněné kalhotky. Pokud jsou přiměřené velikosti a z přírodního materiálu, dobře chrání ženskou vagínu, což je také ostatně jejich cílem. Těsné kalhoty a pod nimi tanga, to je v mnoha případech zapaření pochvy a narušení přirozeného pH. Snadno pak dojde k mykózám a infekcím, které milují vlhko a teplo. Tanga mají navíc tu nepříjemnou vlastnost, že posouváním tenkého proužku látky mezi konečníkem a vagínou se přenáší nežádoucí bakterie právě z konečníku někam, kam rozhodně nepatří.
módní přehlídka

Módní průmysl versus realita

Móda je fantastická věc, pokud ji využíváme ke svému prospěchu a rozumně. Jestliže se cítíme dobře jak v oděvu, tak i ve svém těle. Móda nás zkrátka nesmí omezovat ve vlastní jedinečnosti. Bohužel je častým nešvarem módního průmyslu lidem vnucovat svůj vlastní vyhraněný názor. Jedním z příkladů může být např. džínový skinny styl. Ten se pochopitelně hodí pouze na ideální ženské křivky nohou a hýždí, které krásně zvýrazní, v kombinaci se siluetou dívčích boků a útlého pasu. Pokud je však žena trochu plnějších tvarů, výsledek je minimálně nevkusný. Těsné přiléhavé džíny na stehnech a lýtkách se však také nehodí pro mužskou postavu, mužům naopak sluší širší nohavice, nebo dokonce rifle zvonovky, které se opět navrací do popředí zájmu.
žena v džínech

Být hubený je in

Opět jedna z věcí, kterou se lidem snaží nabízet aktéři módních přehlídek. Hubené až vyzáblé modelky bychom si údajně měli brát za vzor. Na pozadí těchto jevů je však častokrát bulimie, anorexie, podvýživa, extrémní sklony k depresím a stresu.
dlouhé sukně

High heels

Aneb vysoké podpatky. Zejména žena nižší postavy, pokud zrovna nemá nohy jako gazela, má občas sklony něco takového obout. Je to zároveň psychologická záležitost, vyšší podpatek totiž zvedá chodidlo do tupého úhlu vůči lýtku, značně se tím zvýrazní kotník a silueta ženských nohou získává podobu velmi svůdnou. Většina mužů dokonce podvědomě vnímá ženu více sexy na vyšším podpatku. Pokud však zacházíme do extrému, daň za svůdnost bývá velmi vysoká – deformace klenby, otlaky, vbočené palce, problémy s páteří a klouby. Při chůzi na vyšším podpatku totiž veškerá váha těla spočívá na špičce nohy a ta je pak extrémně přetěžována.