Ženy a vánoční úklid

Říká se „vánoce jsou svátky klidu“. V některých domácnostech klid nastává až skutečně začátkem těchto svátků. Adventní období je totiž pro většinu domácností začátkem jakéhosi rituálu, kdy začne probíhat generální úklid. Každá hospodyňka chce být zkrátka na vánoce připravená a většinou od prosince, u někoho i dříve, se začne gruntovat. A právě v této chvíli muži raději najdou spoustu výmluv, aby mohli opustit domácnost. Hodí se jim každá výmluva, aby mohli opustit ten chaos.
uklízečka s mopem
Je potřeba ale úklid tolik přehánět? Je opravdu nutné vysmýčit domácnost do posledního koutku? Ženy jsou potom přepracované a hrozí, že by mohli mít zkažené svátky. A proto je nutné to nepřehánět. Pokud uklízíme pravidelně celý rok, není přeci potřeba tolik uklízet. Odborníci radí, že je důležité si stanovit priority a těch se pak držet. Tak se pokusme projít byt a sepsat si, co je opravdu potřeba. Umýt okna, vyprat záclony, uklidit a umýt skříně a šuplíky, naleštit veškeré povrchy a nábytek, utřít prach, vyměnit ložní povlečení, vyprat a vyčistit koberce a sedačku. Kuchyň je lepší nechat až nakonec, pokud pečeme vánoční cukroví, ještě by se mohla zašpinit. Uklízení je opravdu hodně, neměli bychom si tím tento čas nechat zkazit. Pokud se do úklidu nezapojí ostatní členové rodiny, rozhodně to nepřehánějte. Nakonec vyleštíme veškeré sklo a dekorace a může se zdobit, okna, stůl, vše, na co jsme zvyklí.
lidé na trhu
O svátcích má panovat klidná a uvolněná atmosféra, je potřeba je užívat a ne se nervovat, co jsme nestihli. To asi ocení celá rodina. A muži, ti ocení uklizenou domácnost zcela určitě, ale mnohem více manželku nebo partnerku, která je usměvavá a odpočinutá.
Tak co zkusit tento rok nějakou činnost vynechat a místo toho vyrazit na adventní trhy? Nezapomenutelná je atmosféra při večerní procházce, kdy se díváme do vyzdobených oken a zahrad ostatních a popíjíme klasický svařák. A pokud si vánočním úklidem nechceme kazit zimní atmosféru, na trhu je spoustu firem, které se právě na generální úklidy před Vánocemi specializují.