Světlený zdroj, na který je spolehnutí

Přesně tak, ke kvalitnímu osvětlení nejen ulic, parků, náměstí či parkovišť nám dnes slouží výbojky. Opravdu kvalitní a spolehlivý světelný zdroj určený pro venkovní využití a to jak malých prostor, jako je třeba osvětlení před Vaším domem či vjezdem do garáže tak i velkých prostor jako jsou celé průmyslové areály či sportoviště. Už po dlouhá léta jsou k tomuto účelu využívány rtuťové výbojky, na které se spoléháme právě při venkovním osvětlení.
venkovní osvětlení u zdi.jpg
Rtuťová výbojka má spoustu výhod i nevýhod. Jejich největší výhodou je samozřejmě bezesporu jejich dlouhá životnost a až desítky tisíc hodin provozu, dále pak velmi rychlý náběh do pracovního provozu a v neposlední řadě také jejich velmi nízká pořizovací cena. Bohužel již ale nejsou tak snadno k dostání. V dnešní době bývají stále častěji nahrazovány sodíkovými výbojkami, které na rozdíl od rtuťových mají vyšší výkonnost a to o stejném či dokonce nižším příkonu, ale při tom za mnohem vyšší pořizovací cenu.
Je už jen na Vás, jestli se rozhodnete pro stále ještě docela oblíbenou variantu světelného zdroje, kterou jsou rtuťové výbojky nebo se spolehnete na modernější a cenově dražší sodíkové výbojky. Sami si promyslete, co od svého osvětlení očekáváte. My si každopádně nemyslíme, že by rtuťové výbojky patřili do starého železa a stále je řadíme mezi platné hráče na poli osvětlovací techniky.
malé žárovičky.jpg
Jistě si dokážete projít všechny pro a proti, najít výhody i nevýhody všech světelných zdrojů, které využíváte. My Vám můžeme jen říci, že se můžete spolehnout jak na rtuťovou výbojku, tak také na sodíkovou, co se týče venkovního osvětlení. Je už na Vás, kterou si vyberete vy. Samozřejmě se musíte řídit požadavky Vašeho svítidla. Nezapomeňte při výběru světelného zdroje na to, že musíte najít správnou patici, velikost, model, tvar, wattáž a tak dále.