Zboží z čínských obchodů

Nejen Češi nakupují na internetu všechno, na co si zrovna vzpomenou. Proč se samozřejmě omezovat na náš trh, když si můžete maximálně vychutnat nabídky z celého světa a hlavně tedy z Číny? Vyplatí se ale nákup z čínských obchodů? Nepředstavuje to pro nás moc velký risk?
Samotná Česká republika je zemí e-shopů. Snad každý všední den jsou zakládány e-shopy nové, které se snaží vecpat do nasyceného trhu. V tuzemsku je možné nakoupit opravdu cokoliv a to aniž byste se museli zvedat ze židle. Nejvíce je ale oblíbený nákup z Číny. Důvody jsou hned dva a to nižší cena a pestrý výběr.
koule u globusu
V čínských obchodech nakoupíte zboží za zlomkové ceny a je to způsobeno právě tím, že spousta českých obchodů odebírá zboží z e-shopu čínských. Do ceny se ale musí zahrnout clo, DPH, záruka a mnohé další, takže cena rychle vzroste.
Někoho možná odradí, že hotově bohužel platit nelze. Kdo ale v dnešní době platí pouze hotově? Platba na internetu je pro některé každodenní záležitosti a stejným způsobem lze platit i v obchodech čínských. Pokud navíc nechcete obchodníkovi sdělovat číslo své karty, můžete použít PayPal, což je virtuální peněženka.
I když vám mohou nákupy z čínských obchodů připadat lákavě, má to spoustu háčků. Pamatujte tedy na to, že nakupovat musíte s rozumem, jinak přijdete nejen o váš čas ale také peníze.
Vždy byste se měli držet pravidla, že byste měli z Číny kupovat jen takové zboží, u kterých vás to nebude bolet, když je budete muset vyhodit. Reklamace je totiž u dražších věcí dost problémová a poštovné do Číny je dosti drahé. Celý proces se navíc může táhnout několik měsíců. Nakupujte tedy proto raději levné věci.
krabice na paletě
S položkami, které mají nad 22 euro, příliš riskujete, a to i tehdy, pokud vypadají ceny elektroniky velmi lákavě. Vypadají, ale pouze do doby, než si k tomu připočtete clo či DPH.
Každý z nás má zkušenosti malinko jiné. Někteří mohou elektroniku nebo mobilní telefony z Číny nakupovat řadu let a problémy nemít a někteří s tím mohou mít špatnou zkušenost. Vždy si ale dávejte opravdu pozor na to, co kupujete a hlavně kolik vás to bude stát.